Відбулась оперативна нарада


25 травня 2015 року відбулась нарада з суддями судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва.

Зібрання розпочалось зі слів співчуття з приводу смерті колеги, судді судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста КиєваНаталії Олександрівни Бєлан. «Перестало битись серце світлої людини, доброго друга, справедливої судді. Саме такою ми пам’ятатимемо Наталю Олександрівну, вона назавжди залишиться в наших серцях», – висловилась суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Марія Василівна Приндюк.

Із інформацією стосовно статистичних даних діяльності суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, зокрема щодо кількості апеляційних скарг на вироки по кримінальних справах та кримінальних провадженнях, апеляційних скарг на ухвали слідчих суддів, а також постанов про адміністративні правопорушення, що надійшли на адресу суду та були розглянуті суддями відповідної палати, присутніх ознайомив суддя Віктор Петрович Глиняний.

До відома суддів було доведено також лист, що надійшов на адресу Апеляційного суду міста Києва від Благодійного Фонду «Майбутнє нації», щодо надання матеріальної допомоги для будівництва житла учасникам АТО.

Прийом документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, та їх попередній розгляд на відповідність встановленим кваліфікаційним вимогам до відповідного рівня посади

Наступною виступила Марія Василівна Приндюк, яка ознайомила колег із іншою кореспонденцією, що надійшла на адресу Апеляційного суду міста Києва. Так, зокрема учасників зібрання було поінформовано про узагальнення Верховного Суду України стосовно аналізу правозастосування судами норм закону про кримінальну відповідальність щодо незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів та окремих проблемних питань (ст. 204 Кримінального кодексу України).

No Tab Item found!
Марія Василівна детально роз’яснила основні положення даного узагальнення та навела конкретні приклади судових справ, що слухались в даному правовому полі. Так, статистичні дані вищезазначеного узагальнення свідчать, що норми закону про кримінальну відповідальність стосовно незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів потребують удосконалення. Також слід зауважити, що усунення зазначених в аналізі недоліків сприятиме правильному та однаковому застосуванню закону при розгляді справ даної категорії.

Також Марія Василівна Приндюк звернула увагу на розумність дотримання строків районними судами у вирішенні справ щодо осіб, кримінальні справи відносно яких знаходяться у провадженні судів міста Києва більше одного року, та з яких підстав особи тривалий час тримаються під вартою Так, суддя навела колегам для ознайомлення відповідні статистичні дані, що були складені працівниками СІЗО.

На оперативному зібранні говорили також про звернення консалтингової фірми «Апстрім-Експерт» з приводу недопущення у практиці судової діяльності порушень ст. 7 Закону України «Про судову експертизу», в якій визначено виключений перелік суб’єктів судово-експертної діяльності.

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ, член Ради суддів України Олег Богданович Присяжнюк доповів про одноголосне прийняття Європейською асоціацією Суддів Резолюції щодо люстраційних процесів та гарантій незалежності суддів в Україні.

Під час оперативної наради обговорювалися та вирішувалися й інші актуальні робочі питання суддівської професійної діяльності.

Інформує Прес-служба Апеляційного суду міста Києва